Başka Bir Kurs Deneyimi

İngilizce; günümüzde tüm dünyada en çok konuşulan dillerin başında geliyor. Hal böyle olunca; İngilizce öğrenmek de her geçen gün daha gerekli oluyor. Diyelim önünüze sürpriz bir fırsat çıktı ve yurt dışına seyahate çıkıyorsunuz. Kim istemez, herhangi bir geziye; sular seller gibi bir İngilizceyle gitmeyi ve doyasıya gezmeyi! Ya da yurt dışı gibi bir planınız yok; yepyeni bir donanım katmak niyetindesiniz ve yabancı dil öğrenmeye karar verdiniz. Ben de bu niyetle 2 ay evvel Bilişsel Akademi ile tanıştım. Her ne sebeple olursa olsun fazladan bir dile sahip olmak her zaman bir ayrıcalık. İngilizce şu anda dünyada en çok konuşulan dil ve 2 milyardan fazla insan İngilizce konuşabiliyor!

Şimdi sizlere yakınlarda keşfettiğim ama aslında uzun yıllardır bu alanda hizmet veren bir yerden bahsedeceğim. Öneri üzerine gidip görüştüğüm kurum; aslında Ankara’da en köklü dil kursu, yani oldukça kaliteli ve güvenilir. Ayrıca bir diğer önemli husus da; kurs hocalarının tamamının okulun kendi öğretim üyeleri olması. Bu kadar başarılı bir kurumdan haberim olunca, sizleri de bilgilendirmek istedim. Çünkü merakla kayıt olduktan sonra fark ettim ki; kurs, İngilizce eğitimi için istediğim temel özelliklere sahip.

Eğitimleri; dili öğrenme tercihine göre de gruplara ayırmışlar. Bu da büyük bir avantaj aslında. İngilizceyi öğrenirken amacınız belli bir iş dalında uzmanlığınızı geliştirmekse şayet; doğrudan ‘İş İngilizcesi’ eğitiminden başlanıyor. ‘Ben baştan sona bu dile hâkim olmak istiyorum’ diyenler için de; ‘Genel İngilizce kursu’ seçeneği var. Bunlar dışında, İngilizcesi iyi olup; ilerletmek isteyenlere ‘Yoğun İngilizce’ programı da mevcut. Ben yine tercihimi ‘Genel İngilizce’ yana kullandım.

Bilişsel Akademi İngilizce sınıfları birebir ders veya 2-4 kişilik gruplar halinde ayrılmış durumda. Online İngilizce öğrenmek zor gibi görünebilir fakat bu kurslar oldukça eğlenceli ve öğrenme sürecini basit ve kolay hale getiriyor. Deneyimli ve değerli öğretmenlerin yer aldığı İngilizce kursu benim beklentimi karşıladı.

Kurslar; yeni dil öğrenmek ve altyapı sağlamak için çok önemli olsa da öğrendiğim en önemli şey şu oldu; başarınızı belirleyecek en büyük etken, sizin isteğiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir